Ponúkam niekoľko rád pre takéto prípady.
- Nie je pravda, že piť medzi jedlom je neslušné, neslušné je, ak si pred pitím neutrieme ústa a na pohári zanecháme zvyšky jedál.
- Ovocné šťavy s celým ovocím podávame s lyžičkou, ak sú bez ovocia, podávame ich so slamkou.
- Biele víno podávame k ľahkým bielym mäsám, ktoré je vychladené na 12 stupňov. Chladnejšie stráca vôň
- K tmavým mäsám ako je hovädzina, bravčovina, zverina, ale aj syrom, ktoré majú pikantnú, výraznú chuť podávajte červené víno, ktoré má 16 až18 stupňov. Ak je chladnejšie stráca chuť a je trpkejšie. Hrdlo fľaše pred nalievaním obalíme do papierového obrúska. Ak sa nám podarí z neho kvapnúť na obrus, v tichosti ho posypeme soľou alebo pokvapkáme citrónovou šťavou.
- Šampanské podávame schladené na 10 stupňov. Používame na prípitky ako aj zákuskom. Buchnutie zátky nie je znakom kvality, ale skôr nešikovnosti hostiteľa, zas na druhej strane buchnutie pridáva na atmosfére.
- Pivo má byť schladené na 10 stupňov, ale nie nadmieru, lebo potom nepení.
- Čierna káva sa podáva po ukončenie celého menu. Keď ju osladíme miešame len dovtedy, kým sa cukor rozpustí. Kávu s lyžičkou neochutnávajte, lebo práve tak ako nôž do úst nepatrí.. Ak sa káva podáva pri stolíku a máme z kresla k nemu ďaleko, vezmeme si šálku s tanierikom do ľavej ruky a pravou nesieme šálku k ústam.
Žiadne komentáre:
Zverejnenie komentára